We wtorek 1 sierpnia obchodzona była 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W jej ramach odbyły się m.in.: Godzina "W", apele poległych, składanie wieńców i uroczystości w miejscach pamięci. Powstanie Warszawskie to wielka data w historii nie tylko Polski, ale i Europy. Była to największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Wszystko zaczęło się 1 sierpnia 1944 r., kiedy to 40-50 tys. powstańców stanęło do walki. Powstanie miało trwać kilka dni, jednak przeciągnęło się do ponad dwóch miesięcy. Zginęły w nim setki tysięcy ludzi, a Warszawa została niemal całkowicie zniszczona.

Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. Podlaskiej Brygady Kawalerii w Kolnie oraz Związek Piłsudczyków RP TPJP Oddział w Kolnie zorganizowało obchody 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na cmentarzu w Kolnie przy Pomniku Nieznanego Żołnierza.

Udział w obchodach z ramienia władz powiatu wzięli Robert Wacław Nadara Wicestarosta Kolneński, Wiesław Dąbrowski Wiceprzewodniczący rady powiatu oraz Agata Kozioł radna powiatu. O godz. 17.00 uczczono minutą ciszy powstańców warszawskich a następnie przy pomniku zostały złożone kwiaty i zapalone znicze