W związku z wydanym ostrzeżeniem meteorologicznym IMGW dla powiatu kolneńskiego: dotyczącym silnego mrozu, ważnym od godz. 02:00 dnia 10.01.2019 do godz. 10:00 dnia 11.01.2019 prosimy o zapoznanie się zaleceniami.

Silny mróz - zalecenia dla ludności - kliknij

W nocy 09/10.01 ( środa/czwartek) prognozuje się temperaturę minimalną od -13°C do -10°C, na wschodzie województwa możliwe spadki do -16°C. W nocy 10/11.01 (czwartek/piątek) temperatura minimalna od -18°C do -15°C, lokalnie możliwe spadki do -21°C. Temperatura maksymalna w dzień 10.01 (czwartek) od -11°C do -8°C, po godzinie 17-stej obniżająca się do -15°C. Wiatr od 3 km/h do 8 km/h.

MSWiA przypomina o obowiązku odśnieżania dachów

W związku z opadami śniegu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina właścicielom i zarządcom nieruchomości o konieczności odśnieżania dachów i usuwania lodowych sopli.

Odśnieżanie dachu i usuwanie sopli należy do obowiązków właściciela bądź zarządcy nieruchomości. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe, m.in. hipermarkety, hale targowe i sportowe oraz magazyny.

Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu może zostać ukarany mandatem. Można również wprowadzić natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu.

PCZK