We Włodkach 4 maja odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Wzięły w nich udział wszystkie zastępy OSP z gminy Mały Płock, Starosta Powiatu Kolneńskiego Tadeusz Klama, Wójt Gminy Mały Płock Józef Dymerski, Dyrektor PZD w Kolnie Grzegorz Kulągowski, Ks. Proboszcz Parafii Mały Płock Jan Pieńkosz oraz Zastępca Dowódcy JRG st. kpt. Arkadiusz Obrycki, który odczytał list Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji Dnia Strażaka.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w miejscowej świetlicy. Następnie nastąpiło poświęcenie i przecięcie wstęgi otwierające nowy plac zabaw. Po otwarciu zaproszeni goście w przemówieniach do strażaków podziękowali im za ich trud włożony w pracę i życzyli dalszych sukcesów oraz pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym. Starosta Kolneński Tadeusz Klama przekazał na poczet OSP we Włodkach prostownik z rozruchem, celem usprawnienia pracy tejże jednostki.