Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Kolnie już po raz trzynasty zorganizowała ucztę czytelniczą pt. "Kolneńskie VIP-y czytają dzieciom". W dniu 13 maja b.r., o godz. 9.00 akcję, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek rozpoczął Wicestarosta Kolneński Pan Karol Pieloszczyk. Włodarz powiatu kolneńskiego czytał, książkę Renaty Piątkowskiej: "Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści", uczniom klasy II A Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz klasy II A Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kolnie. Po czytaniu i rozmowie, uczniowie wraz z nauczycielami, odwiedzili siedzibę lektora. . Na koniec nie zabrakło drobnych powiatowych upominków oraz słodyczy.

Akcja promująca czytanie i zainteresowanie książką będzie trwała do końca bieżącego tygodnia/do 17 maja b.r./.