Trzy nowe karetki otrzymała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Jedna z nich trafiła do kolneńskiego oddziału Stacji. Zakup trzech ambulansów sfinansowało Ministerstwo Zdrowia. Przeznaczyło na ten cel milion dwieście tysięcy złotych. Wkład własny łomżyńskiego Pogotowia to tylko pięćdziesiąt tysięcy złotych.

Obecny podczas przekazania ambulansów wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska podkreślał, że sam przez wiele lat jeździł w karetce. Dlatego wie, jak ważny jest dobry, profesjonalny i niezawodny sprzęt.

W uroczystości brali udział także wicewojewoda podlaski, wicemarszałek województwa podlaskiego, a także parlamentarzyści i przedstawiciele samorządów. Wszyscy podkreślali jak ważny jest projekt ministerstwa, dzięki któremu wymieniane będą, często już bardzo wyeksploatowane, karetki.

“Bardzo mnie cieszy, że Pogotowie Ratunkowe ma nowe karetki. Pomoże to, na pewno, w szybszym dotarciu do osób poszkodowanych. Ten nowy sprzęt sprawi że mieszkańcy powiatu kolneńskiego będą się czuli bezpieczniej” -  mówił obecny podczas przekazania karetek Wicestarosta Kolneński, Karol Pieloszczyk.

Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego trafiły trzy nowe karetki marki Mercedes. Oprócz Kolna trafią także do Grajewa i Łomży.