OGŁOSZENIE

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kolnie szuka pasażerów promu NOVA STAR,  który 14 czerwca przypłynął z Nynashamn do Gdańska. Na pokładzie było ok. 400 pasażerów i znajdował się tam mężczyzna, u którego stwierdzono koronawirusa. Z wywiadu przeprowadzonego przez pracowników WSSE w Gdańsku wynika, że osoba zakażona w dniu zejścia z promu zaobserwowała u siebie zaburzenia równowagi, osłabienie siły mięśniowej i ból kości.

Chory jest obecnie leczony w warunkach szpitalnych.

Podróżni z Kolna i powiatu kolneńskiego, którzy płynęli tym promem, są proszeni o kontakt telefoniczny z kolneńską Inspekcją Sanitarną  (tel. 692452624) w celu "objęcia nadzorem epidemiologicznym i badaniami".

Nova Star to prom należący do Polskiej Żeglugi Bałtyckiej SA w Kołobrzegu (Polferries). Przewoźnik zapewnia, że wdrożył reguły sanitarne związane z zapobieganiem zakażeniu COVID-1.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny

w Kolnie