Rocznicowe obchody dnia Wojska Polskiego i 100-lecia Bitwy Warszawskiej w Kolnie ubogaciły się o nową tablicę pamiątkową. Odsłonięto ją podczas uroczystości rocznicowych na Starym Cmentarzu w Kolnie. Tablica ta została przekazana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w celu upamiętnienia miejsc związanych z Bitwą Warszawską 1920 roku.

Tradycyjny program obchodów rozpoczął się śpiewem hymnu państwowego i wciągnięciem na maszt flagi biało-czerwonej przed kościołem pw. Św. Anny w Kolnie. Odprawiono Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i Żołnierza Wojska Polskiego.

Po mszy uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta. Składano kwiaty i znicze przed pomnikami pamięci narodowej, tj. Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Solidarności, grobem Poległych pod Lemanem, grobem Nieznanego Żołnierza. Pochód zatrzymał się na starym cmentarzu, gdzie odsłonięto tablicę pamiątkową z napisem „Miejsce pamięci Bitwy Warszawskiej 1920 roku”.

Starostwo Powiatowe w Kolnie reprezentowali Przewodniczący Rady Powiatu Michał Kulczewski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lech Janusz Owczarczyk.

Apel poległych i modlitwa za poległych w walkach zakończyły uroczystość.