Młodzież pierwszych klas Liceum Ogólnokształcącego im Adama Mickiewicza w Kolnie ma już za sobą pierwszy dzień w szkole. Spotkali się z nauczycielami na rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2020/2021.

Spotkanie to miało charakter uroczysty. Zgromadziło młodzież klas pierwszych, dyrekcję, nauczycieli i zaproszonych gości. Powiat kolneński reprezentował wicestarosta Karol Pieloszczyk.

Dyrektor szkoły Zdzisław Śliwecki zapewniał uczniów, że będzie starał się, aby czuli się bezpiecznie w szkole i mogli zaspokoić swoje aspiracje. Przypomniał o obowiązkach wynikających z nowej sytuacji w związku z panującą pandemią i konieczność stosowania wymaganych procedur.

Starsi uczniowie przedstawili pierwszoklasistom możliwości rozwoju i wzięcia udziału w różnych aktywnościach dostępnych w tej szkole.

Uroczystość zakończył występ uczennicy, która wykonała piosenkę Anny Jantar „To co mam”.