11 listopada obchodzono w Kolnie kolejne Narodowe Święto Niepodległości. Nie było uroczystego przemarszu ulicami miasta, pocztów sztandarowych oraz wspólnego składania wieńców przed pomnikami.

Po Mszy Świętej w kościele p.w św. Anny w Kolnie delegacje władz samorządowych, instytucji i organizacji pozarządowych złożyli wieńce i znicze przed pomnikami związanymi z niepodległością Polski. Kwiaty i znicze składano m.in. przed pomnikami: żołnierzy niezłomnych, katastrofy smoleńskiej, deportacji na Syberię, Józefa Piłsudskiego, Dębami Wolności, Solidarności, pomordowanych pod Lemanem, grobie nieznanego żołnierza.

Starostwo Powiatowe w Kolnie reprezentowali przewodniczący Rady Powiatu Michał Kulczewski oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lech Janusz Owczarczyk.